top of page

PROGRAMLARIMIZ

BRM Sosyal Girişimcilik Programı (SoGiP), sosyal fayda yaratmak üzere kendi girişimlerini planlayan, kuran ya da bu alanı kendisine kariyer yolu olarak seçen üniversite öğrencilerine eğitim, proje geliştirme ve networking desteği verir; sosyal girişimler ve şirketler arasında köprü görevi görerek işbirliği modelleri geliştirmek üzere çalışır. Sosyal Girişimcilik Programı'mızla ilgili detaylı bilgiye www.sogip.org ve www.dunyasinaiyibakanlar.com adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal fayda ve toplumsal değer üretimini işlerinin odağına koyan kurumlar, Kapsayıcı İşletmeler olarak tanımlanıyor. BRM, ülkemizde bu alandaki çalışmaların desteklenmesinde lider rol üstlenmiş ve ekosistem paydaşlarını Kapsayıcı İşletmeler Zirvesi 2016 etkinliğinde biraraya getirmiştir. Şirketlerin sosyal etki odaklı iş modelleri geliştirmelerine yardımcı olmak üzere tasarladığımız Kurumsal Sosyal İnovasyon Programı çalışmalarımız 2020 yılı başından bu yana devam etmektedir.

Kapsayıcı İşletmeler

BRM, Boğaziçi Üniversitesi mezunu iş insanları arasında kariyer, ortak iş fırsatları, sosyal fayda girişimleri ve sivil toplum projeleri alanlarında işbirliği ağları kurmak üzere Boğaziçi.Network platformunu oluşturmuştur. BRM bu projesini BÜMED ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Ofisi ortaklığıyla güçlendirerek sürdürmektedir. Platformumuzun kısa tanıtımını burada izleyebilirsiniz. BRM tüm Boğaziçi Üniversitesi mezunlarını Boğaziçi.Network platformuna üye olmaya davet eder.

BRM 2012 - 2016 yılları arasında Ağrı'nın Güvendik, Oğlaklı, Çatalipaşa ve Tezeren köylerinde birer köy ilkokulu, Tezeren'de ayrıca bir ortaokul ve aynı kampüs içinde bir de spor salonu inşaatını tamamlayarak MEB'e devretmiştir. Tezeren Boğaziçi Ortaokulu'muzdan mezun olan başarılı gençlerimize lise eğitim bursları vermeyi, üniversiteye hazırlık amacıyla köylerinden şehir merkezine  ulaşım sağlayamayan öğrencilerimizin servis maliyetlerini karşılamayı, öğrencilerimize üniversite sınavı hazırlık kitapları temin etmeyi ve Ağrı Köy Okulları Programı'mız kapsamında bu okullara yenilerini eklemek isteyen bağışçılara danışmanlık vermeyi sürdürüyoruz.

bottom of page