top of page

PROGRAMLARIMIZ

BRM Sosyal Girişimcilik Programı (SoGiP), sosyal fayda yaratmak üzere kendi girişimlerini planlayan, kuran ya da bu alanı kendisine kariyer yolu olarak seçen üniversite öğrencilerine eğitim, proje geliştirme ve networking desteği verir; sosyal girişimler ve şirketler arasında köprü görevi görerek işbirliği modelleri geliştirmek üzere çalışır. 

Sosyal fayda ve toplumsal değer üretimini işlerinin odağına koyan kurumlar, Kapsayıcı İşletmeler olarak tanımlanıyor. BRM, ülkemizde bu alandaki çalışmaların desteklenmesinde lider rol üstlenmiş ve ekosistem paydaşlarını Kapsayıcı İşletmeler Zirvesi 2016 etkinliğinde biraraya getirmiştir. Şirketlerin sosyal etki odaklı iş modelleri geliştirmelerine yardımcı olmak üzere tasarladığımız Kurumsal Sosyal İnovasyon Programı çalışmalarımız 2020 yılı başından bu yana devam etmektedir.

Kurumsal Sosyal İnovasyon

BRM, Boğaziçi Üniversitesi mezunu iş insanları arasında kariyer, ortak iş fırsatları, sosyal fayda girişimleri ve sivil toplum projeleri alanlarında işbirliği ağları kurmak üzere Boğaziçi.Network platformunu oluşturmuştur. BRM bu projesini BÜMED ortaklığıyla ve 10.000 üzerinde üyeyle  güçlendirerek sürdürmektedir. Platformumuzun kısa tanıtımını burada izleyebilirsiniz. BRM tüm Boğaziçi Üniversitesi mezunlarını Boğaziçi.Network platformuna üye olmaya davet eder.

BRM 2012 - 2016 yılları arasında Ağrı'nın Güvendik, Oğlaklı, Çatalipaşa ve Tezeren köylerinde birer köy ilkokulu, Tezeren'de ayrıca bir ortaokul ve aynı kampüs içinde bir de spor salonu inşaatını tamamlayarak MEB'e devretmiştir. 

Sosyal Girişimcilik ve Kurumsal Sosyal İnovasyon programlarımızı derneğimizin sosyal işletmesi BU.iyi.iş çatısı altında yürütüyoruz. Bu çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgiye www.buiyiis.com adresinden ulaşabilirsiniz.

2023_10_09_003.png
bottom of page