top of page
  • Yazarın fotoğrafıBRMWeb Admin

I. TU-AR Sürdürülebilir Turizm Zirvesi

Turizm Araştırma ve Geliştirme Platformu (TU–AR) BRM Yönetim Kurulu Üyelerinin de katkı sağladığı önemli bir etkinliğe ev sahipliği yaparak 7-8 Temmuz tarihlerinde 1.Sürdürülebilir Turizm Zirvesi'ni gerçekleştirdi.


50’den fazla konuşmacının katıldığı 11 ayrı oturumun yapıldığı Zirve sektörde sürdürülebilirliğin önemine vurgu yapan konuşmalara sahne oldu.


Değerli üyemiz Melek Çubuk’un (TU-AR Genel Koordinatörü ve Anima Mice Kurucusu) moderatörlüğünü üstlendiği ilk panelde değerli üyemiz Dr. Tamer Atabarut (BUYEM ve SDSN Türkiye Direktörü), Randy Durband (Global Sustainable TourismCouncil (GSTC) – CEO), Aslı Çakın Dağlı (UNDP Kapsayıcı Sürdürülebilir Büyüme Portföyü Proje Yöneticisi) ve Mert Vardar (Jolly Tur CEO) tarafından BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Perspektifinden Sürdürülebilir Turizm ve Yol Haritası değerlendirildi.


Yine moderatörlüğü değerli üyemiz Sedef Gürsel (Boğaziçi Mezunu İş İnsanları Derneği YK Üyesi) tarafından yürütülen 5. Panelde ise, Dr. Duygu Hıdıroğlu (Mersin Üniversitesi Genç Girişimci Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü), Nilüfer Yücedağ (Turizm İnnovasyon Uzmanı) ve Osman Yasin Tunçyürek’in (Travelinsightpedia Kurucu Ortağı) katılımıyla sürdürülebilir turizm ve inovasyon konusu masaya yatırıldı. Panelde örnek proje olarak Travelinsightpedia ele alındı.


46 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page