top of page
  • Yazarın fotoğrafıBRMWeb Admin

DecoMaster Art Academy Lansmanı Gerçekleşti

Türkiye’nin yenilikçi boya markası Betek Boya ve Kimya Sanayi A.Ş. (Nippon Paint - Filli Boya - Fawori - Tempo - Dalmaçyalı) DecoMaster Art Academy lansmanını gerçekleştirerek ilk dönem eğitimlerine başladı.


Nippon Paint’in derneğimizin sosyal işletmesi Buİyiİş ile birlikte geliştirdiği ve hayata geçirdiği proje, desenlere ve renklere ilgisi olan, yeteneğini farklı bir kariyere çevirmek isteyen sanat, tasarım, resim, seramik gibi bölümlerde okuyan üniversitelilerin sanatlarını duvarda bambaşka bir yaratıcılığa taşımalarına imkan sağlamayı ve katılımcıların kendi işlerini yapabilmesine fırsat tanımayı hedefliyor.


Şehirlerin, yaşam alanlarının incelikle, zariflikle üretilecek dokunuşlara ihtiyacı olduğuna inanan ve 142 yıllık geçmişi ile bu dokunuşları yapacak insan kaynağının gelecek sorumluluğunu üzerine alan Nippon Paint’in kurduğu akademinin ilk dönem eğitimlerine bir haftada Bin 200 kişi başvurdu. Adaylar arasından seçilen 200 kişi, hiçbir ücret ödemeden dekoratif boya uygulamacısı yani decomaster olarak yetiştirilecek. Ve iki haftalık yoğun uygulamalı eğitim sürecinde boyanın incelikleri, özgün dokuların ve etkileyici efektlerin nasıl yaratılacağını kapsamlı bir şekilde öğrenecek.


Türkiye’nin farklı şehirlerinde dekoratif boya uygulamacısı yani decomaster eğitiminin yanı sıra iletişim, sosyal medya kullanımı, finansal okuryazarlık, girişimcilik gibi alanlarda eğitim alarak süreci başarıyla tamamlayan adaylar, bu alanda çalışan mimarlık ofisleri ve uygulama firmaları ile tanıştırılacak ve boya uygulamalarını uzmanlar eşliğinde yapmaya başlayacak.


İLK PROGRAM İSTANBUL’DA

Nippon Paint DecoMaster Art Academy, eğitimlerini Türkiye’nin farklı şehirlerinde verecek.

İstanbul’da gerçekleşecek ilk eğitim programı Gebze’deki Nippon Paint fabrikasında başladı. İki hafta boyunca, hafta içi her gün yapılacak eğitimler için, katılımcılara servis imkanı da sağlanıyor. Sonraki eğitim dönemlerinin tarihleri ve eğitimlerin gerçekleşeceği şehirler Kasım ayında, programa başvuran katılımcı adayları ile paylaşılacak.

Akademide 2024 yılı sonuna kadar 20’şerli gruplar halinde sanat, tasarım, resim ve benzeri

bölümlerin öğrencisi ya da mezunu olan 200 kişinin eğitim görmesi hedefleniyor.


Genç istihdamına büyük katkı sunmakla birlikte, kadın usta yetiştirerek erkek ve kadın ustaların birlikte yan yana çalışacağı bir iş modelini hayata geçirecek bu anlamlı projenin bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.
29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2024 Yılı Genel Kurul Çağrısı

Derneğimizin Olağan Genel Kurulu, 23 Mart Cumartesi günü saat 11:00'de dernek ofisinde, çoğunluğun sağlanamaması durumunda 30 Mart Cumartesi günü saat 11:00'de dernek ofisinde gerçekleşecektir. Olağan

Comments


bottom of page